Performance Training 3.0

Zatímco subsystémy PT 1.0 a 2.0 nabízejí více méně lineární cestu přes hlavní příběhovou linii, PT 3.0 je otevřeným světem s množstvím postranních úkolů (paralela s RPG počítačovými hrami je zde zřejmá).
Oba předchozí subsystémy Vás učí základní tréninkové principy a cviky systému PT a zvyšují Vaše fyzické limity. Dříve či později však nicméně dosáhnete stropu svého genetického potenciálu a to jak v rozvoji výkonu, tak v přeměně Vaší postavy. K dalšímu pokroku vpřed pak již nestačí pouze do nekonečna zvyšovat použitou váhu/intenzitu/frekvenci.
 
V té chvíli máte v podstatě tři možnosti: 1. uchýlit se k použití anabolických steroidů (to je ta nejhorší). 2. vydávat stále více a více času a energie pro své tréninky, dokud nevyhoříte. 3. pokračovat ve svém rozvoji začleněním neobvyklých tréninkových systémů.
 
A zde je pointa: PT 3.0 se větví do několika samostatných cest:
  • Cesta silové vytrvalosti je představována začleněním cross-tréninku a je vytvořena pro profesionální sportovce, crossfittery a ty, kteří chtějí být tak vysekaní jak je to jen možné.
  • Cesta lokomoce je představována začleněním silové gymnastiky a kalisteniky a je určena pro ty, kteří chtějí plně ovládnout své tělo s bonusem supramaximálního osvalení.
  • Cesta univerzální síly je představována začleněním strongman tréninku a je určena pro hmotu a maximální sílu hledající jedince.
  • Cesta komplementace je vrcholným propojením celého systému PT se začleněním všech silových sportů a tréninkových metod, zastřešených ukončujícími a nejvíce efektivními principy silového tréninku, které kdy byly vytvořeny.
První tři cesty mohou být praktikovány samostatně bez nutnosti absolvovat předchozí tréninkové protokoly (doporučuji však první získat určité základy alespoň pomocí úvodního protokolu PT ZERO). Čtvrtá cesta je pak ultimátní reprezentací mého poznání a mého vlastního tréninku a je doprovázena ideou stát se někým více než jen běžným člověkem.
 
Nejste už znudění? Pokud ne, pokračujte ve své cestě za přečtením celých těchto stránek:
Pokračovat k tréninkové filozofii PT>>
 

Toto video, natočené na ostrově Sal (Kapverdské ostrovy), představuje cestu lokomoce: Čtyři tréninkové protokoly, které Vás naučí silové gymnastice od nulové po pokročilou úroveň.