Tréninková filozofie

"...když se stanete něčím více, když se plně oddáte svému ideálu a když Vás nedokážou zastavit, pak se z Vás stane někdo úplně jiný. Legenda"
Ra's al Ghul, Batman Begins
 
Příběh Bruce Waynea z Nolanovy trilogie mi byl vždy velkou inspirací: Příběh obyčejného muže, kterého několikrát srazil život na kolena a který musel vše obětovat a projít si nesčetným utrpením. To jej však posílilo a to nejen fyzicky, ale také psychicky. A tento muž tak nakonec povstal z temnoty a došel naplnění svého života a účelu.
Osobně jsem prošel podobným příběhem (obrazně řečeno samozřejmě) a to vše tvarovalo filozofické pozadí systému PT:
 
1. Přestaňte věřit v tréninkové a stravovací mýty:
Přestaňte si stěžovat, že máte špatnou genetiku, že nemůžete ani za nic nabrat svaly, shodit tuk nebo zvednout více na bench!
Zahoďte všechny ty sacharidové vlny, hodiny kardia, cpaní se každé 2 hodiny, obří snídaně a tvarohy před spaním!
Vykopněte svého osobního trenéra, jehož jediným účelem je bavit se s Vámi mezi sériemi na strojích a roztrhejte ten tréninkový plán od místního fitness guru nebo kulturistického časopisu!
Vyprázdněte ty nepotřebné gainery, denaturované proteiny a předtréninkové suplementy do koše!
A řekněte nashle všem lidem v posilovnách, kteří nebudou mít nikdy dobré výsledky a také těm, kteří ve své slabosti sklouznou k užití anabolických steroidů!
Staňte se členy odboje proti mýtům o stravě a tréninku, staňte se odpadlíky klasického tréninku, přebudujte své vědění a povstaňte z temnoty!
 
2. Začněte s reálným tréninkem:
Zapomeňte na trénink na strojích, skupinové lekce a bossu s ostatními "funkčními" pomůckami! Vytvořte základy: Naučte se jak doopravdy používat své svaly, vytvořte spojení mezi nimi a mozkem a naučte se jak použít více svalových skupin najednou k provedení základních silových cviků se správnou technikou. A pak?
Zapomeňte na klasický přístup silového tréninku! Netrénujte v uměle vytvořených podmínkách! Věřím v trénink s přenosem do reálného světa a tam doopravdy nenajdete příležitost být vždy plně odpočatí, najezení, namotivovaní, se svaly plnými glykogenu a s možností odpočívat 3-5 minut, abyste byli schopni využít svou maximální sílu. Takovým tréninkem budujete vše jen ne výkonnost pro skutečný život.
Musíte být schopni produkovat svou maximální sílu kdekoliv, kdykoliv a za jakýchkoliv podmínek: Na žhavém slunci i uprostřed sněhové bouře a to bez nutnosti hodinového zahřívání, strečinku a rozcvičování. Bez nutnosti mít desítky zahřívacích sérií. V momentech, kdy nemůžete popadnout dech nebo kdy jste vyčerpáni po celém dni. Maximální výkonnost není o maximální síle, praktikované za perfektních podmínek. Je to o schopnosti vstanout o půlnoci, běžet několik kilometrů do posilovny a tam zvednout svou maximálku na mrtvý tah. To je opravdová síla. To je performance!
 

 


 

 

3. Povstaňte nad své limity: Rise above your limits

A teď to nejdůležitější: Pokud se rozhodnete následovat cestu systému Performance Training, připravte se na to, že budete muset hodně usilovat, zažijete utrpení a budete muset i leccos obětovat. Ale to Vás posílí. Stanete se silnějšími nejen fyzicky, ale také psychicky. A vývoj Vaší výkonnosti neskončí na hranicích Vašeho tréninku.  Vaše mysl bude osvobozena a volná. Váš psychický výkon se také zvýší. A to Vám pomůže naplnit nejen své tréninkové cíle, ale i Váš život samotný. A svou přeměnou dáte lidem kolem Vás vzor, který mohou následovat.

A nyní si přečtěte můj příběh:
Zjistit více o autorovi >>
 
Níže můžete vidět video zachycující vývoj systému PT, projektu a filozofie PT a také příběh mého povstání z temnoty.